Tūrisms

PRIEKULES NOVADA TIC tūrismā piedāvājums 9.Ikara svētkiem

Pēdējos gados  Priekules novada lielākajos – Ikara svētkos, kuri šogad jau notiks 9.reizi, tiek veidots arī tūrisma piedāvājums, lai vairāk svētku viesus un sava novada iedzīvotājus iepazīstinātu  ar nozīmīgākajām vietām un objektiem Priekules pilsētā un apkārtnē. Priekule ir bagāta ar dažādu laiku vēstures notikumiem un tūrisma objekti – šīs vēstures liecinieki ir interesanti ne tikai pilsētas viesiem, bet arī novada iedzīvotājiem, kas tieši pēdējo gadu laikā vairāk uzmanības velta jaunās administratīvās teritorijas (novadā 2009.gada jūlijā apvienojās sešas pašvaldības!) iepazīšanai, dzīvojot vienotā novadā.

11.augusta rītā plkst.9:00 pie veikala ‘’Gaismas’’ Priekules velokluba dalībnieki pulcēsies paši un aicinās pilsētniekus un novada iedzīvotājus doties velobraucienā ‘’PRIEKULĒ AKMEŅI RUNĀ…’’ Brauciena laikā tiks apsekoti trīs senākie un nozīmīgākie akmeņi , kas atrodas Priekules apkārtnē un ir iekļauti LR kultūrvēsturisko  akmeņu sarakstā.     Un tie ir: trīs Joguļu akmeņi, Elekšu dobumakmens  domājams veidojuši  senu kulta vietu Virgas upītes abās pusēs pie Joguļu mājām, bet  Mazgramzdas  Bērzu  bļodakmens izskatās pārvietots no kādas citas vietas, kur notikuši kādi citi kuršu  rituāli. Katrs no akmeņiem ir ļoti  nozīmīgs, vadoties pēc bedrīšu skaita un atrašanās vietas. Joguļu akmeņi tika atklāti 2008.gadā Latvijas Petroglifu centra ekspedīciju laikā.

Pie akmeņiem tiks izvietotas informācijas zīmes, kurās varēs iepazīties ar aprakstiem par akmeņu izcelsmi, bedrīšu nozīmi un citām vēl neizpētītām lietām. Braucienu plānots veikt divu stundu garumā.

Plkst. 13:00 pie Zviedru vārtiem tūrisma ceļojumā  ‘’APKĀRT PRIEKULES MUIŽIŅAI’’ ar autobusu tiks aicināti svētku viesi, pilsētnieki un novadnieki, lai kopā dotos ekskursijā pa tuvējās apkārtnes nozīmīgākajām vietā. Brauciena sākumā tiks stāstīts par Priekules kā ciema, pilsētas veidošanos, aptverts vēsturiskais centrs, tad viesosimies Priekules senlietu krātuvē (Priekules mūzikas un Mākslas skolā), kur paralēli ekspozīcijai apskatīsim divas izstādes Pētera Taukuļa gleznas un TIC veidoto  ‘’Balti krāsaino rokdarbu izstādi ‘’, kura atklās pirms kara interesantās izšūšanas tēmas  - nerātnā suņuka Bonzas un neprašas vīriņa Ādamsona  un viņa sievas gaitas un piedzīvojumus balti krāsainajos izšuvumos. Izstādes būs atvērtas sestdienā no plkst.13::-16:00, bet apmeklējumu piesakot pa tālruni 20362566 vēl visu augusta mēnesi būs iespējams izstādes apskatīt.

Ekskursija turpināsies cauri bijušā garnizona teritorijai uz Brāļu kapiem, tad apskatīsim Bērzu bļodakmeņa un Elekšu dobumakmens  vietas un jauni uzliktās tūrisma informācijas zīmes un ekskursija noslēgsies Priekules evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura savulaik, ar paša gatavotiem spārniem lidoja Priekules Ikars.

Gaidīsim svētkus, izmantosim tūrisma piedāvājumu, lai  atkal pārliecinātos , ka ‘’PRIEKS MĀJO PRIEKULĒ!’’, kas nosaukta par šī gada svētku devīzi!

Priekules novada tūrisma organizatore Daiga EGLE

Atpakaļ