Tūrisms
Vārtājas upe – piemērota laivošanai?

 Uz šo jautājumu kopā ar Priekules velokluba dalībniekiem mēģinājām atbildēt 20.jūnija pēcpusdienā , organizējot izmēģinājuma braucienu pa upes posmu no Mazkalētu tilta līdz ietekai Bārtā.

 

Biedrībai ‘’Kalētu vietējās iniciatīvas grupa’’ laivas tika iegūtas Leader projektā un Artas Troikas pamudināti devāmies paši izpētīt laivošanas iespējas Vārtājas upes nobeiguma posmā. Kalētnieki pirmos izmēģinājuma braucienus veica jau 2012.gada pavasarī, kad maršruts tika izveidots.

Pēc kartes posms ir deviņu kilometru attālumā, kas priecēja ar upes  līkločiem, krastu gleznainajām  ainavām, bebru ‘’labās dzīves’’ pierādījumiem, kurus tomēr bija iespējams apbraukt. Protams, upei nav marķējuma, tāpēc atrašanās vietas bija jāmin, bet galvenais orientieris visu laiku bija ieteka Bārtas upē, kas tika sasniegta pēc trīs ar pusi stundām airēšanas. Mēs airējām vēl 3 kilometrus pa Bārtas upi līdz Ķudu ģimenes atpūtas vietai. Tā bija labiekārtota, sakopta atpūtas vieta Bārtas upes krastā, kas labprāt uzņem laivu braucējus un piedāvā vēl čigānu pirti –t.i. brezenta mājiņu ar pirts krāsni iekšpusē, kas ne par ko nav sliktāka par cita veida pirtīm.

Vakars pagāja Jāņu ielīgošanas garā  - speciāli šim pasākumam bija apkopotas Līgo dziesmas, sagatavots sveiciens vienīgajam velokluba Jānim – Jānim Sproģim. Bērniem tika nodrošinātas dažādas nodarbes un spēles, kas pat nepamanīja tumsas iestāšanos un aicinājumu doties mājup.

Vakara noslēgumā bijām patīkami pārsteigti, ka šis brauciens bija tik labs un, ka tam bija  ‘’jāiztērē’’ tikai pēcpusdiena laika. Bet tam pretī  bijām guvuši tik daudz labu un pozitīvu emociju, ka varam šo posmu ieteikt jebkuram interesentam un visiem tas būs pa spēkam.

UZZIŅAI!!!

Laivas Priekules novadā izīrē un nogādā laivošanas starta vietā:

Biedrība ’’Pārcēlājs’’ – Inārs Jaunzems – tālr.26426992,

Biedrība ‘’Kalētu vietējās iniciatīvas grupa’’ –Arta Troika -  tālr.26423893.

FOTO

 

Pasākumu kalendārs