Aktualitātes

25. martā pieminēsim komunistiskā genocīda upurus

1949. gada 25. martā no savām dzimtajām mājām 33 ešelonos uz Amūras, Omskas un Tomskas  apgabaliem izveda 13 624 ģimenes jeb 42 149 cilvēkus - vīriešus, sievietes un bērnus, tostarp Priekules novada  nevainīgos ļaudis. Viņiem tika lemts nometinājums Sibīrijā uz mūžīgiem laikiem.

2021. gada 25. martā mūsu dzīves rit brīvā Latvijā. Dzīvojam sava tēva mājās,  runājam savas mātes valodā. Tās ir vērtības, kas pirms septiņām desmitgadēm ar brutālu spēku tika atņemtas un noslēptas aiz dzeloņstieplēm. Marts ir laiks, kad mēģinām apturēt ikdienas skrējienu, lai pārdomātu brīvības un nacionālas valsts cenu. Visskaudrāk ir samaksājuši cilvēki, kuri agresora represijas pārdzīvoja personīgi. Tās rētas jau līdz galam nevar sadziedēt.

Šodien 25. martu sakņojam mūsu cilvēcības mērauklā. Tādā mērauklā, kas jūt otra sāpes un kas nekad nepieļaus pāridarījumus saviem līdzcilvēkiem.

Priekules novada pašvaldības vārdā pateicos par Jūsu apbrīnojamo izturību, ciešot netaisnīgo pāridarījumu PSRS gulagos. Apbrīnoju Jūsu latvisko stāju un represijās saglabātās ilgas pēc Latvijas un savas dzimtas sētas.   

 

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ