Kultūras notikumi

“DZIESMU DZIEDU, KĀDA BIJA” Tradicionālās dziedāšanas konkurss

 

Šī konkursa galvenais uzdevums - dziedāšanas prasmju pilnveidošana, teicēju dziedāšanas pieredzes un repertuāra apgūšana un pielietošanu mūsdienu situācijā.

Konkursam ir trīs kārtas. Pirmā notiek folkloras kopas iekšienē. Labākie dalībnieki tiek izvirzīti uz reģionālo video ierakstu konkursu. Šoreiz tās ir folkloras kopas “Traistēni” dalībnieces. Kā pastāstīja folkloras kopas “Traistēni” vadītāja Līga Strēle, jaunākajā grupā pieteikta Krotes pamatskolas skolniece – Elisa Jakšta,  vidējā grupā – Enija Valdmane un Laura Rosvalde, bet vecākajā grupā – Ieva Ikerte un Ance Dreimane.

Traistēnietes piedalās kategorijā, kurā konkursa dalībnieki solo vai grupā izdzied divas dažāda rakstura latviešu tautasdziesmas nesamākslotā izpildījumā, atbilstoši saviem priekšstatiem par tautasdziesmu.

Dziedājumi filmēti dabiskā vidē -  Krotes skolas apkārtnē un jau ir nosūtīti uz Liepāju, kur pusfināla žūrija tos izvērtēs. Turēsim īkšķus par mūsu meitenēm un cerēsim, ka kāda no dalībniecēm izvirzīsies finālā, kuru rīkos Valsts izglītības satura centrs.

            Uzstājoties šajā konkursā ar duetu, Ieva un Ance ir nogājušas skaistu, dziesmām pieskandinātu ceļa posmu. Pamatīgi iepazinušas tautisko dziedāšanu, jo “Traistēnos” darbojas jau no pirmās klases un sasniegušas daudzas virsotnes:

Astoņas reizes pasludinātas par Diždižām dziedātājām, kas ir augstākā virsotne folkloras dziedāšanas žanrā. Savukārt Latvijas Simtgades Dziesmu un deju svētkos folkloras sarīkojumā Esplanādē Ieva tika izvirzīta par Lejaskurzemes galveno saucēju.

 

 

 

Gundars Venens

Kultūras nodaļas vadītājs

           

 

 

 

 

Atpakaļ