Sabiedrība

Notiek spraigs darbs pie aprīkojuma iegādes iepirkumu dokumentu sagatavošanas

Notiek spraigs darbs pie aprīkojuma iegādes iepirkumu dokumentu sagatavošanas

2020.gada 20.novembrī starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Priekules novada pašvaldību noslēgta vienošanās par grozījumiem projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Priekules novadā” (projekta identifikācijas Nr.9.3.1.1/19/I/040) īstenošanā, pagarinot projekta īstenošanas laiku no 12 uz 18 mēnešiem. Līdz ar to projekts jāīsteno līdz 30.06.2021.

Šobrīd pašvaldības speciālisti strādā pie iepirkumu dokumentu sagatavošanas projektā paredzētā aprīkojuma iegādei atbilstoši telpu (specializēto darbnīcu un dienas aprūpes centra) izmantošanas mērķiem. Paredzēts iegādāties mēbeles, datoraprīkojumu, kokapstrādes iekārtas un darbarīkus, šūšanas, aušanas un citu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai iekārtotu kokapstrādes darbnīcu, telpu rokdarbiem, atpūtas telpu mērķgrupai, dienas aprūpes centra nodarbību telpas, konsultāciju telpu, virtuvi un citas telpas. Daudzveidīgo aprīkojumu paredzēts izmantot saturīgai pakalpojumu sniegšanai iedzīvotājiem ar garīga rakstura traucējumiem, kas ir projekta mērķgrupa. Sniedzot sabiedrībā balstītos (specializēto darbnīcu un dienas aprūpes centra) pakalpojumus šiem iedzīvotājiem iespējami tuvu dzīvesvietai, tiks veicināta viņu neatkarīgāka dzīve, veicināta viņu iekļaušanās sabiedrībā, attīstīta viņu patstāvīgās funkcionēšanas spējas, pašaprūpes un citas prasmes atbilstoši spējam un vajadzībām. Pakalpojumu pieejamība un attiecīga individuāla atbalsta sniegšana samazinās iespējamību, ka cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem jāpārceļas uz dzīvi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Priekules novada sociālā dienesta vadītāja,

projekta vadītāja Andra Valuže

03.02.2021.