Aktualitātes

Projekts “Proti un Dari” aicina jauniešus iesaistīties

Jau no 2016. gada visā Latvijā norisinās projekts “PROTI UN DARI”, kas piedāvā jauniešiem saņemt mentora atbalstu, apmeklēt kursus, piedalīties darba interviju simulācijās, saņemt ieteikumus biznesa uzsākšanai, karjeras konsultācijās, trenēties darba meklējumos, iepazīt interesējošo profesiju, iepazīt uzņēmumu darbību, iesaistīties radošās aktivitātēs u.c. Projekta realizācija ir pagarināta līdz 2021.gada decembrim, tāpēc  jaunieši tiek aicināti pieteikties.

Projektā ir bijuši iesaistīti jaunieši ne tikai no Liepājas, bet arī no Priekules, kuri dalās ar ieguvumiem projekta laikā un pēc:

Evija: “Projektā iesaistījos, jo man vajadzēja rosību, negribēju sēdēt mājās. Ar projekta mentori izveidojās draudzīgas attiecības, sarunas ar viņu cēla manu pašpārliecinātību. Ļoti labi, ka no malas kāds pabakstīja, pastāstīja viedokli par mani, parunājās -  tas mainīja domāšanu. Sarunu rezultātā sapratu, ka vairāk pašai jācīnās par savu vietu.

Projekta laikā apmeklēju lielu jauniešu pasākumu Lielajā Dzintarā, kur runāja par to, kā jaunieši veido biznesu. Apmeklēju karjeras konsultācijas Jauniešu mājā ar Ingu Laugali, kura mācīja rakstīt CV, mēģinājām darba intervijas, tas bija ļoti vērtīgi un liels pluss, kad sāku meklēt darbu. Es sapratu, ko es darba intervijā varu stāstīt, ko nevajag.  

Apmeklējām dažādus uzņēmumus arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldi. Uzzināju par LSEZ uzņēmumiem un kad meklēju darbu, interesējos par šiem uzņēmumiem un tur arī atradu.

Pēc projekta beigām sāku strādāt un izjutu, kā mainījusies domāšana, komunikācija, atbildības sajūta. Es vairs nekautrējos runāt ar cilvēkiem, pati varu uzrunāt, nekautrējos paust savu viedokli, nekautrējos pateikt, kas patīk vai nepatīk. Man ir gandarījums, ka es jau divarpus gadus strādāju, esmu pati visu sasniegusi un paralēli auklēju ideju par studijām skaistumkopšanas jomā.”

Ligita: "Projekta “Proti un Dari” laikā apmeklēju fotografēšanas kursus un diezgan labi iemācījos fotografēt, mācījos no pasniedzējiem Mārtiņa Vanaga tiešsaistē un Jāņa Vecbrāļa klātienē. Šie bija mani mīļākie kursi, jo es iemācījos to, ko es visvairāk gribēju, un ar šo iegūto prasmju palīdzību, es veiskmīgi iestājos Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kur apgūšu foto dizaina speciālista profesiju. Mans piedalīšanās process projektā bija progresējošs. Tagad mani jau aicina uz pasākumiem, lai es praktizētos fotografēšanā vēl un vēl.

Pats process projektā bija ļoti interesants, gandrīz katru dienu iemācījos vai uzzināju kaut ko jaunu, un tagad jūtos ļoti gudra. Iepazinu dažādus cilvēkus, dažādus karjeras stāstus utt.

Arī ar mentori izveidojās ļoti labs kontakts. Viņa mani gan paslavēja, gan pakritizēja. Man ļoti patika, ka viņa mani konstruktīvi kritizēja, jo no tā es sapratu, kas man vēl jāpamaina un kas jāuzlabo. Viņa bija atklāta, teica visu, ko domā, un arī to es no viņas mācījos.

Projektu ieteiktu jauniešiem, kuri vai nu nezina, kur iet mācīties, vai nu ir atstājuši skolu un arī nezina ko iesākt, - viņiem tas būtu ļoti noderīgi.”

2020. gada novembrī programmu īstenošana Liepājā turpinās 7 jauniešiem, kā arī vēl 42 jaunieši tiek aicināti pieteikties. Projektam var pieteikties, aizpildot anketu http://ej.uz/PDanketa . Aicināti pieteikties arī jaunieši no Liepājas apkārtnes pašvaldībām, tiek apmaksātas transporta biļetes.

Projekta “PROTI un DARI!”, projekta numurs: Nr. 8.3.3.0./15/I/001, mērķgrupa ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nestrādā un neapgūst arodu. Projektu īsteno Jaunatnes starptautisko lietu aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, nodarbinātībā, Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotā Jauniešu garantijas projekta pasākumā vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Jonova

proti.dari@inbox.lv

+371 2574 8464

 

 

 

Atpakaļ