Aktualitātes

80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām. Deportāciju upurus no Priekules novada pieminot…

 

Atmiņu sāpēs dziļi galvas mēs liecam
Par tiem, kam nav lemts būt kopā ar mums,
Kas palika tālajās tundrās un taigās,
Kam veltīts ir šodienas aizlūgums.

 

Atsaucoties Valsts Prezidenta Egila Levita aicinājumam, nolasīt deportēto cilvēku vārdus 14.jūnijā plkst.11.00, Priekules novada pašvaldība par šī piemiņas brīža vietu izvēlējās Gramzdas ev.lut.baznīcu. Pirms otrā pasaules kara Kalētu, Gramzdas, Aizvīķu pagastu iedzīvotāji, no kuriem vairāki arī tika deportēti, Dievu pielūdza tieši Gramzdas baznīcā, kas bija apkārtnes lielākais dievnams. Kara laikā to nopostīja līdz pamatiem un kā grausts baznīcas paliekas stāvēja līdz pat 2013. gadam, kad notika pārmaiņas. Gramzdas draudze, sava vecākā Vaclova Kadaģa rosināta, lēma baznīcu atjaunot. Pagājuši tikai septiņi gadi un draudzei ir savs - uz senajiem pamatiem atdzimis dievnams. Pašvaldība lēma, ka tā ir visatbilstošākā vieta, kur izsaukt izplatījumā Priekules novada nevainīgo 146 deportēto cilvēku vārdus. No Bunkas pagasta lasīja kultūras nama direktore Malda Andersone, no Gramzdas pagasta – ilggadējā sociālā darbiniece, 2017. GADA CILVĒKS Mārīte Gertnere, no Kalētu pagasta – novada pašvaldības domes sekretāre Daiga Tilgale, no Priekules pilsētas un pagasta – skolnieki:  Marta Samsonova un Mārcis Gailītis, no Virgas pagasta – vēstures pētnieces, Purmsātu senlietu krātuves vadītāja Ieva Šteinberga un Virgas senlietu krātuves vadītāja Inga Raškova. Piemiņas sarīkojumā ar smeldzīgām mūzikas skaņām piedalījās arī novada pedagogi Madara Jansone un Līga Kvāše, un mūzikas skolas audzēkņi - Tomass Palubinskis, Reinis Isakovs.

Ievadvārdus runāja Gramzdas ev.lut.baznīcas mācītājs Raitis Šēners un Priekules novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieks – Ainars Cīrulis.

 

Aicinām novada iedzīvotājus noskatīties šo piemiņas ierakstu:

 

 

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs

 

Atpakaļ