INFORMĀCIJA PAR MEDIĀCIJU

 

 

Kas ir mediācija?
Mediācija ir brīvprātīgs process, kurā konfliktējošās puses ar neitrālas trešās personas palīdzību, pašas mēģina atrast konstruktīvu konflikta risinājumu.

Mediācija ir konfliktu risināšanas process, kas ir kā papildinājums un reizē arī alternatīva tiesas procesam un kas ieņem aizvien svarīgāku lomu dažāda veida domstarpību gadījumos. Mediācijas mērķis ir panākt, lai katra konfliktējošā puse panāktu uz savām interesēm vērstu rezultātu. Mediācijā nav zaudētāju. Ar mediācijas palīdzību konflikts var tikt atrisināts ātrākā laikā vai arī no tā var izvairīties pavisam.

Mediācijai raksturīgākās pazīmes

  • Mediācija nozīmē konfliktu risināšanu.
  • Mediācija ir konfliktu risināšanas process komunikācijas ceļā, kurā abas puses tiek atbalstītas, lai tās noslēgumā justos kā uzvarētājas.
  • Mediācija atbalsta puses, lai tās savu konfliktu risinātu pašas. Mediācija koncentrējas uz interesēm, kas slēpjas aiz pušu ieņemtajām pozīcijām, tādējādi paplašinot konflikta risinājumu iespējas.
  • Mediācijas process var beigties ar juridiski saistošu vienošanos.
  • Mediācija ir brīvprātīgs process. Tikai no pašām iesaistītajām pusēm ir atkarīgs vai mediācijas procesa rezultāts būs veiksmīgs.
  • Ir vērts pamēģināt mediāciju.

Panākumu rādītāji

Tas ir pārsteidzoši. Strīda puses, kuras (vairs) nevar viena ar otru saprātīgi runāt, kuras tikai abpusēji izsaka pārmetumus un izvirza neizpildāmas prasības. šīs pašas puses dodas pie mediatora un tad pēkšņi tām ir jābūt spējīgām pašām atrast konflikta risinājumu? Jā, tas tā tiešām var notikt. Un tas izdodas diezgan labi, jo panākumu rādītāji ir augsti. Apmēram 80% no visiem mediācijas procesiem beidzas veiksmīgi.

Viedokļi par mediāciju

Mediantu atpakaļsaikne to raksturo. Te būs daži citāti:

  • Ģimenes mediācijas gaitā pēkšņi viņa noglāsta viņu un saka: "Ja mēs mūsu laulības laikā tā kādreiz būtu viens ar otru runājuši"
  • "Es nebiju iedomājusies, ka ir iespējams sasniegt abām pusēm tik izdevīgu rezultātu. Es tagad redzu pasauli ar citām acīm un jūtos daudz mierīgāk."

Ja Jums liekas, ka mediācija varētu palīdzēt arī Jums konflikta risināšanā, tad Jums būtu jāzina, pie kā Jūs varat vērsties pēc palīdzības. 

 

Mediācija LV - SKATĪT ŠEIT

Sertificēto mediatoru saraksts - SKATĪT ŠEIT

KONCEPCIJA "Mediācijas ieviešana civiltiesisku strīdu risināšanā'' SKATĪT ŠEIT