Aktualitātes

TAPIS PRIEKULES NOVADA 2021. GADA KALENDĀRS

2021. gada kalendāra lappusēs izceltas mūsu novada kulinārās tradīcijas, kas dažādās piezīmēs saglabātas vairāk nekā 150 gadu garumā. Ar šīm ēdienu pagatavošanas receptēm dalījušās skolotājas Lidija TREIDE un Skaidra KLASIŅA, kā arī ēdienu gatavošanas entuziaste Patricija ANDERSONE. Viņas savās piezīmēs atradušas receptes, kas izmantojamas, lai gatavotu gardus ēdienus mājas apstākļos un liktu svētku galdā arī 21. gadsimta godos.

Kalendāra veidotāja Dace GAILĪTE pieņēma izaicinājumu receptes ne tikai nodrukāt, pievienojot vizuālo noformējumu, bet arī interesantākās praktiski izmēģināt, lai nesanāktu tā, kā tautā saka – dāvina kaķi maisā. Ēdienu receptes tika praktiski izmēģinātas, degustētas un tikai tad nodotas lasītājiem.

Dacei sirsnīgi atsaucās mūsu novada topošie ēdienu gatavošanas virtuozi – Mežupes pamatskolas audzēknes Madara Novika, Viktorija Trukšina, Ērika Trukšina un lieliskās skolotājas Evita Erode-Kvizikevičiene un Liega Ermansone. Kad receptes nonāca profesionāļu rokās, tās tika kārtīgi izstudētas, pieslīpētas, lai ēdiens ar garantiju būtu liekams galdā. Dace GAILĪTE visu procesu dokumentējusi, un tagad pie lasītājiem nāk 2021. gada kalendārs ar garšīgiem ēdieniem gan svētkiem, gan ikdienai.

Aicinām novada ļaudis celt senos ēdienus galdā un lepoties ar tiem. Un kad viss būs nobaudīts, noglabājiet kalendāru saviem bērniem un mazbērniem, lai 12 ēdienu receptes paliek nākamībai.

Kā tapa Kalendārs 2021? - FOTO GALERIJU SKATĪT ŠEIT 

PRIEKULES NOVADA KALENDĀRS 2021 - SKATĪT ŠEIT 

Kultūras nodaļas vadītājs

Gundars Venens

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ