Aktualitātes

Lāpu skrējiens apkārt Latvijas valsts robežai

 2019. gads ir Valsts robežsardzes 100. gadadienas gads. Lai godinātu Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Valsts robežsardze no 2019. gada 19. augusta līdz 23. augustam organizē Lāpu skrējienu apkārt Latvijas valsts robežai.

Lāpu skrējiena sākums notiks Rīgā, Brāļu kapos pie mūžīgā uguns kur, tiks aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāks ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezīsies Rīgā.

Lāpu skrējiena maršruta pieturvieta un tam par godu veltīts svinīgs brīdi Priekules novadā, Gramzdā notiks 2019. gada 22. augustā no plkst. 13.00 līdz plkst. 13.20, laukumā “Vārti uz Latviju” pie simtgades ozoliem un sarkanbaltsarkanajām laivām. Lai vēl ilgi atmiņā saglabātos šis Robežsardzes simtgades brīdis Gramzdas laukumā “VĀRTI UZ LATVIJU” - kuršu laivās ierīkotas trīs lāpas. Turpmāk tās vienmēr degs Latvijai nozīmīgos svētkos. Svinīgajā pasākumā Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants Sandri BALINSKI pasniegs Latvijas republikas Robežsardzes pateicības Gramzdas aktīvajiem vīriem. Ar skanīgu sveicienu svētku brīdi kuplinās folkloras kopa “Traistēni”, bet Priekules novada sportisti pievienosies Robežsardzes maratona skrējējiem, lai skrietu nākamo posmu - līdz Priekulei.

Atpakaļ