Aktualitātes
Priekules novada “Gada uzņēmējs 2017"

Pirmo reizi Priekules novadā notikuši svētki “Gada uzņēmējs”.  Svinīgā ceremonijā 11. martā Priekules kultūras namā desmit laureātiem tika pasniegta īpašā balva “Priekules novads Latvijā” un apliecinājuma raksts. Šādu pasākumu Priekules novada pašvaldība turpmāk plāno organizēt ik gadu.

Nominācijā “Uzņēmīgie jaunieši” tika nosaukti divi skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Balvu saņēma Krotes Kronvalda Ata pamatskolas SMU “Skalu puikas”, kas dibināts 2014. gadā, kad puiši mācījās 4. klasē. Skolotājas konsultantes: Dzidra Šterna un Gita Spiģere. No lietām, kuras parasti izsviež atkritumos, jaunieši rada noderīgas lietas. Piemēram, no papīra olu iepakojumiem, nederīgajiem sveču galiem, bērzu tāsīm un čiekuriem top iekurināšanas briketes.

Nominācijā “Gada mājražotājs, amatnieks” tika nominēta un balvu saņēma viena uzņēmēja – Gunta Grenovska, kuras darbības sfēra ir  koka izstrādājumu ražošana. Ar savu produkciju viņa aktīvi piedalās gan novada pasākumos, gan gadatirgos Latvijā  un Lietuvā, kā arī pieņem individuālus pasūtījumus.

Nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs” nominēti trīs uzņēmēji. Balvu saņēma SIA “AB VET”. Aldis Brencis nesen uzdrošinājies nodibināt pats savu uzņēmumu veterināro pakalpojumu sniegšanai. Vienmēr strādā ļoti zinoši, ir atsaucīgs, pieejams jebkurā diennakts laikā, iecienīts un pieprasīts Priekules novadā.

Nominācijā “Gada ģimenes uzņēmums” nominēti pieci uzņēmumi. Balvu saņēma ZS “Padambji”. Inguta Melluma nodarbojas ar dārzkopību. Notiek ābolu audzēšana un realizēšana gan vietējos, gan tālākos tirgos. Dārzkopības pilnveidošanai un attīstībai piesaista ES fondus. Piedaloties projektā “Skolas auglis”, ar savu produkciju iepriecina gan mazus, gan lielus ēdājus.  

Nominācijā “Gada pakalpojuma sniedzējs” nominēti četri uzņēmēji. Balvu saņēma Agnese Pinkovska, kura attīstījusi un pilnveidojusi savu pakalpojumu klāstu Priekules pilsētā skaistumkopšanas jomā. Klientu lokā ne tikai pilsētas, bet arī novada iedzīvotāji. 

Nominācijā “Gada lauksaimnieks” nominēti četri uzņēmēji. Balvu saņēma ZS “Pauguri” saimnieki Astra un Uldis Iņņi. Viņu pārziņā ir lielākā piena lopkopības saimniecība novadā. Ļoti moderna, ar augstražīgu ganāmpulku. 2016. gada martā ZS “Pauguri” saņēmusi  vadošās piena pārstrādes grupas Latvijā “Food Union” apbalvojumu nominācijā “Par efektīvu saimniekošanu un kvalitatīva svaigpiena ražošanu.’’

Nominācijā “Novada tēla popularizētājs” nominēti divi uzņēmumi. Balvu saņēma AS “LPB” Priekules maizes ceptuve.To raksturo kā stabilu ražošanas uzņēmumu ar plašu maizes un konditorejas izstrādājumu sortimentu. Ceptuvē strādā ap 70 darbinieku, no kuriem lielākā daļa ir vietējie. Aktīvi un atraktīvi piedalās tirdziņos, gadatirgos un citos pasākumos gan savā novadā, gan ārpus tā. Produkcijas un novada atpazīstamību veicina izstrādājumu uzlīmēs redzamais Priekules novada ģerbonis. Tiek cepta arī “Ikara rupjmaize”. Lai veicinātu uzņēmuma izaugsmi, tiek piesaistīts ESF finansējums.

Nominācijā “Gada mecenāts” nominēti trīs kandidāti. Balvu saņēma komponists Ēriks Ešenvalds, kurš 2016. gadā ziedojis 1000 eiro Priekules Mūzikas un mākslas skolas mūzikas instrumentu iegādei. 

Nominācijā “Gada nodokļu maksātājs” nominēti desmit kandidāti. Balstoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem par novadā reģistrēto darbinieku skaitu uzņēmumā un nomaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli vidēji mēnesī par vienu darbinieku, šajā kategorijā balvu saņēma SIA “Priekules slimnīca”.

Nominācijā “Gada uzņēmējs” no četriem kandidātiem balvu saņēma SIA “Kurzemes gaļsaimnieks”. Uzņēmumā notiek gaļas pārstrāde un konservēšana. Tiek nodrošinātas darba vietas novada iedzīvotājiem, atbalstīti pagasta un novada pasākumi. Uzņēmējdarbības attīstībai izmanto iespēju iesaistīties dažādos projektos. 

Pretendentus desmit nominācijās izvirzīja pagastu un pilsētas pārvaldes pēc iepriekš izstrādātiem kritērijiem. Pēc tam pašvaldības izveidota komisija apkopoja pretendentu sarakstu un izvēlējās laureātus. Komisijā darbojās Priekules novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, kultūras vadītājs Gundars Venens, Attīstības nodaļas vadītāja Una Ržepicka, lauksaimniecības konsultante Vizma Garkalne, Finanšu nodaļas vadītāja Patrīcija Andersone un lauku atbalsta konsultante Irina Gintere. Komisijas darbu vadīja domes priekšsēdētājas vietnieks Ainars Cīrulis.

Apbalvošana notika svinīgā atmosfērā, raksturojot visu nominantu darbības specifiku, devumu novadam. Pēc tam uzņēmēji varēja izdejoties ballē. Par muzikālo noformējumu gādāja grupas “Cits kvartāls” dalībnieki.

 

Foto no pasākuma skatīt šeit: www.priekulesnovads.lv/galerijas/1747

 

 

Pasākumu kalendārs

Kuras darba formas ir efektīvākās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”?

Rezultāti