Aktualitātes
Saimnieku soda par dzīvnieku labturības pārkāpumiem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no Priekules novada Kalētu pagasta saimniecības “Lankas”, kurā vairākkārt konstatēti dzīvnieku labturības prasību pārkāpumi, administratīvās lietas ietvaros izņēmis 55 dažāda vecuma liellopus, informē PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gunta Kapeniece.

Par saimniecībā konstatētajiem pārkāpumiem piemērots 500 eiro naudas sods. 80 liellopi, kas atrodas āra aplokos, saimniecībā vēl palikuši. Dzīvnieku īpašnieks ir uzsācis labturības apstākļu uzlabošanu to dzīvnieku vajadzībām, kas saimniecībā atstāti.

PVD turpina uzraudzīt saimniecību un, ja saimnieks noteiktā termiņā nebūs nodrošinājis atbilstošus apstākļus, tiks lemts arī par atlikušo dzīvnieku izņemšanu.

Atgādinām, ka martā “Lankās” PVD veicis jau vairākas pārbaudes, kuru laikā konstatēti dažādi pārkāpumi. Saimniecības īpašnieks PVD noteiktajos termiņos spējis novērst vien daļu konstatēto pārkāpumu, tāpēc pieņemts lēmums daļu dzīvnieku izņemt un piemērot administratīvo sodu.

 

Pasākumu kalendārs

Kuras darba formas ir efektīvākās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”?

Rezultāti