Aktualitātes
Varēs lasīt grāmatas elektroniski

Latvijas bibliotēkās 2019. gadā bez maksas būs pieejama digitālā platforma “3td e-grāmatu bibliotēka”. Vietnē www.3td.lv būs iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē, informē Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Lai varētu piereģistrēties e-biliotēkā, vispirms ir jākļūst par reģistrētu lasītāju kādā no Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām un jāievada publiskā kataloga lietotājvārds un parole.

Jauno pakalpojumu nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA "Tieto Latvia", apgādu "Zvaigzne ABC" un publiskajām bibliotēkām.

Elektroniskais pakalpojums veidots pēc jau ierastā bibliotēkas darba principa. Proti, tiešsaistē iespējams lasīt ierobežotu skaitu grāmatu, tikai divas. Nākamajā reģistrēšanās reizē sistēma "atcerēsies", līdz kurai vietai attiecīgo darbu pagūts izlasīt. Taču, lai aplūkotu un lasītu nākamās grāmatas, iepriekšējās ir jānodod elektroniskajā grāmatu plauktā jeb jāatsauc. Pēc divām nedēļām pieeja izvēlētajai grāmatai tiks slēgta, taču to ir iespējams atjaunot. Grāmatas nebūs iespējams lejuplādēt.

Šobrīd "3dt e-grāmatu bibliotēkā" ir pieejami vairāk nekā 100 daiļdarbi, kas izdoti apgādā "Zvaigzne ABC" taču to klāsts tiks regulāri papildināts, izvēršot sadarbību arī ar citām izdevniecībām.

Paredzēts arī attīstīt platformas izmantošanas iespējas, iekļaujot to vienotajā Latvijas e-pakalpojumu sistēmā.

 

Pasākumu kalendārs