Kultūras notikumi

Ieskandina ziemas saulgriežus

2018. gada 23. decembrī Gramzdas tautas namu pieskandināja folkloras kopa “Jumītis” kopā ar ciemiņiem, lai kopīgi svinētu ziemas saulgriežus.    

 


    
         
Folkloras kopa “Jumītis” iepriekš darbojās Gramzdas pamatskolā, bet pēc reformām savu darbību turpina Gramzdas tautas namā, iesaistot ne tikai skolēnus, bet arī pieaugušos. Jaunajā sastāvā ar skanīgiem priekšnesumiem folkloras kopa sevi parādīja jau Latvijas simtgadei veltītā sarīkojumā. Veiksmīgā uzstāšanās vainagojās ar vēl lielāku vēlmi darboties tālāk.
         
“Jumīša” dalībnieki kopā ar savu vadītāju Skaidru Klasiņu 2018. gada izskaņā ikvienu aicināja uz ziemas saulgriežu svinēšanu.
Katrs pasākuma apmeklētājs izveidoja Ziemassvētku dekoru pēc senajām latviešu tradīcijām, izcepa vissmaržīgāko piparkūku un izgatavoja masku. Jautrā pēcpusdiena neizpalika bez kopīgām dziesmām un rotaļām.
         

Saulei rietot, svētku svinētāji devās ķekatās pierībināt un pieskandināt Gramzdu, līdzi vilkdami bluķi. Gājiena noslēgumā bluķis tika sadedzināts kopā ar vecā gada neveiksmēm, negatīvām domām un sliktiem darbiem, lai atbrīvotu vietu visam labajam 2019. gadā.

Vairāk foto no pasākuma skatīt šeit! Atpakaļ