Kultūras notikumi

Svētku koncerts Priekules ev.lut.baznīcā

 3.aprīlī Priekules evaņģēliski luteriskajā baznīcā pēc latviešu draudzes svētdienas dievkalpojuma norisinājās svētku koncerts, veltīts nedēļai pēc Kristus augšāmcelšanās svētkiem. Koncertā piedalījās Madara Ivane (soprāns), Indra Andersone (vijole), Līga Taurēna (ērģeles).

 

Koncertā tika atskaņoti J.S.Baha, G.F.Hendeļa, V.A.Mocarta, R.Šūmaņa, Jān.Mediņa, Dž.Gēršvina un citu komponistu skaņdarbi. Koncerts bija plaši apmeklēts un izpelnījās lielu publikas ieinteresētību. Koncertu organizēja lietuviešu un latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes. Pēc koncerta klausītāji tika aicināti dalīties iespaidos pie kafijas tases, kā arī piedalīties Virgīlija Jankauska fotoizstādes atklāšanā Zudusī zeme. Liela pateicība jāizsaka Skodu Mārtiņa Lutera baznīcas draudzes mācītājam Robertam Bertaišum par enerģisko darbību koncerta sagatavošanas procesā, kā arī Priekules evaņģēliski luteriskās draudzes ganam Kārlim Puķītim un draudzes priekšniekam Mārtiņam Cukuram par gaišo, silto un mājīgo dievnamu.

Madara Ivane ir jauna, akadēmiskā stila, dziedātāja ar spožu soprāna balsi. Šobrīd mūziķe noslēdz savu ERASMUS+ studentu apmaiņas programmas praksi Klaipēdas Valsts Muzikālajā teātrī. Madara Ivane ir absolvējusi Daugavpils Universitāti, iegūstot maģistra grādu mūzikā un dziedāšanas skolotāja kvalifikāciju. Pagājušajā rudenī mācījās Karola Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijā, Polijā ar ERASMUS+ studiju programmas atbalstu. 2013. gada vasarā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura studiju programmā- vokālā mūzika. Bakalauru studiju laikā ERASMUS programmas ietvaros studējusi Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Līdz šim uzstājusies gan kā soliste, gan dažādos kora kolektīvos Latvijā, Lietuvā, Polijā, Maķedonijā, Vācijā un Nīderlandē.

Foto galerija

 

Atpakaļ