Sabiedrība

Jaunsargu uzvaras Aizputē

 

Rekrutēšanas un jaunsardzes  centra Jaunsardzes departamenta 1.novada nodaļas 414. Aizputes jaunsargu vienības „Tebraskrasta kauss” sacensības, kas tika organizētas sadarbībā ar Aizputes novada sporta centru ”Lejaskurzeme”, notika šā gada 24.aprīlī Aizputē, sporta centra teritorijā, Tebras upes krastos.

          Sacensību virsmērķis bija  jaunāko jaunsargu sacensību saturu un norisi saistīt ar mācību programmas  atsevišķām tēmām, piemēram, Latvijas un tās Bruņoto spēku vēsturi, darbību ar ieročiem, topogrāfiju, tūrismu, roku signālu pārskatu, fizisko gatavību.

           Sacensībās piedalījās deviņas komandas no pieciem Kurzemes novadiem: Aizputes, Priekules, Kuldīgas, Skrundas, Brocēniem.

           Sporta centra direktors Indulis Laškovs atklājot sacensības sveica jaunsargus, novēlēja veiksmīgus startus un aicināja uz turpmāko sadarbību.

         Galvenie sacensību uzdevumi bija šaušana komandas vienotā punktu mērķī, granātas mešana horizontālā mērķī, uzlīšana stabā ar virves palīdzību, azimuta noteikšana, ,ūdens uzvārīšana, komandas brauciens laivā pa ūdens krātuvi, dažādu šķēršļu pārvarēšana, no kuriem visvairāk komandas sadarbība bija nepieciešama nokļūšanā pāri barjerām un upes šķērsošana pa baļķi. Kā jaunievedums šajās sacensībās bija teorētisko uzdevumu veikšanas metodika.

Jau mēnesi pirms sacensībām uz jaunsargu vienībām tika izsūtīti 45 jautājumi par Latvijas un NBS vēsturi, kurus tāpat kā veģetācijas topogrāfiskās zīmes varēja apgūt mājas darbu formā. Uz vietas mācību klasē jaunsargi veica loto veida uzdevumus roku signālu un visu topogrāfisko zīmju salikšanā noteiktā secībā. Uzdevuma pildīšanā varēja izmantot nepieciešamo informāciju.

      No  pieaicinātajiem  kontrolpunktu tiesnešiem  bija dzirdami komentāri ,ka jaunsargu sacensību pamata motīvs nav tikai spēka un veiklības attīstīšana kā tradicionālajās skolu sporta sacensībās ,bet arī prāta attīstības veicināšana.

      Priekules jaunsargu komandas kapteine Anna Šiline pirms apbalvošanas sacīja: ”Pārdzīvojumi, ko guvām no sacensībām būs daudz vērtīgāki nekā rezultātu salīdzināšana savā starpā vai ar labākajiem, jo katram no mums ir savas iespējas. Ja varējām veikt ko tādu, kas pašiem patika un spējām iedvesmot līdzbiedru nepadoties un izturēt līdz galam, tad, šķiet, mana komanda ir izdevusies.”

Jaunsargu sacensību „Tebraskrasta kauss” uzvarētāji:

1.vieta Brocēnu jaunsargu komandai;

2.vieta Aizputes jaunsargu komandai;

3.vieta Priekules jaunsargu komandai.

       Par sacensību organizācijas un norises labo kvalitāti  liecina informācija, ko no sacensību komandu instruktoriem saņēmis Jaunsardzes 1.novada vadītājs Dainis Karols. Jaunsargiem sacensības ir patikušas. Tas viss ir pateicoties sacensību atbalstītājiem un palīgiem. Tāpēc visu dalībnieku vārdā paldies sporta centra direktoram Indulim Laškovam par skaistajiem diplomiem, medaļām un kausu.

 Paldies tiesnešu komandas organizētājam un galvenā tiesneša uzdevuma izpildi Tālivaldim Sveilim. Paldies z/s Kāpenieki vadītājam Rolandam Klēfeldam par dalībnieku raitu nodrošināšanu ar pusdienām un visām komandām sarūpētajiem garšīgajiem kliņģeriem. Paldies visiem tiesnešiem.

Laimonis Grundmanis, Jaunsargu instruktors     

Atpakaļ