Sabiedrība
Krotes “Jautrie pirkstiņi” iegūst simpātijas

 11. maijā Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar stratēģisko partneri Swedbank un LU Ekonomikas un vadības fakultāti organizēja Jauno uzņēmēju dienu 2016. Tās ietvaros notika Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) un Start-up programmas Valsts mēroga fināls, kurā žūrija izvērtēja labākos mācību uzņēmumus, to biznesa idejas un sasniegtos rezultātus.

Šogad SMU programmas ietvaros tika dibināti 875 mācību uzņēmumi. SMU Valsts mēroga finālā tika uzaicināti piedalīties tikai desmit SMU pamatskolas grupā un 13 SMU vidusskolas grupā, kā arī pieci dalībnieki Start-up programmā.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas SMU “Jautrie pirkstiņi” finālā pārstāvēja uzņēmuma vadītāja Daniela Amanda Kņūta, Rūta Matjasa, Maija Pauzere, Evita Dārzniece un Alise Eva Pomerance. Par savu uzņēmumu un produktu žūrijas komisija bija jāpārliecina divās sacensību kārtās, proti, intervijās ar žūrijas komisiju pie SMU izstādes stenda un gada pārskata izvērtēšanā. Dalībniekus vērtēja pieredzējušu profesionāļu un akadēmisko spēku komanda. Dalībniecēm sagatavoties palīdzēja skolotājas – konsultantes Sandra Tomase un Inita Ozola.

“Šodien dalībnieki ir izturējuši vairāk nekā  800 komandu lielu konkurenci un nonākuši finālā. Tas viņus padara par uzvarētājiem neatkarīgi no tā, kura vieta iegūta. Ceru, ka šie jaunieši neatkāpsies no uzņēmējdarbības ceļa, dibinās savus uzņēmumus un darīt to ar prieku,” Jauno uzņēmēju dienā sacīja LU kanclers Gundars Bērziņš. Uzrunu fināla dalībniekiem teica ministru prezidents Māris Kučinskis.

Pasākumā SMU “Jautrie pirkstiņi” ieguva Latvijas Bankas Simpātiju balvu.

SMU “Jautrie pirkstiņi” konsultante Sandra Tomase

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930