Sabiedrība
“Šeit un otrpus Daugavai”

 

Šī gada vasarā Kalētu Mūzikas un mākslas skolas bērniem bija iespēja iesaistīties projektā “Šeit un otrpus Daugavai.” Tā ietvaros jūnija sākumā bērni devās divu dienu ekspedīcijā pa Priekules novadu un piedalījās izbraucienā uz Daugavpili ar mērķi savus iespaidus atainot vizuālās mākslas darbos, lai projekta noslēgumā varētu izveidot savu mākslas darbu izstādi.

Ekspedīcijā tika apmeklētas Priekules novada skaistākās vietas - Priekules baznīca, vecās dzirnavas un skatu tornis. Otrajā dienā Kalētu pagasta apkārtnē bērni pievērsa uzmanību dabas ainavām un augiem. Ekspedīcijas dalībnieki apguva prasmes arhitektūras atainošanā un ainavu veidošanā.

Izbraucienā novada bērni apmeklēja Ķekavas konfekšu ražotāju “Konfelade”, Līvānu amatniecības centru, kur bija iespēja iepazīties ar stikla apstrādes vēsturi, Daugavpils mūzikas festivālu, Mālu centru un pasaules slavenā gleznotāja Marka Rotko mākslas centru. Brauciens bija piedzīvojumiem un iespaidiem bagāts, bija viena no karstākajām jūlija dienām, tādēļ nācās atcelt kopējo zupas vārīšanu, tomēr piedzīvojumi nebeidzās, jo mums saplīsa autobuss. Neskatoties uz šo starpgadījumu, bērni bija priecīgi, jo bija iespēja saēsties mellenes, braucot tālāk piedzīvojumi turpinājās, jo autobuss saplīsa vēlreiz. Bērnus pārņēma satraukums, jo visi bija noguruši. Paldies šoferim, kurš spēja salabot autobusu un mūs veiksmīgi nogādāja mājās.

Savus iespaidus bērni attēloja zīmējumos, no kuriem tiks izveidota mākslas darbu izstāde “Šeit un otrpus Daugavai”, izstādi papildinās arī fotogrāfijas no ekspedīcijas un izbrauciena. Projekts deva iespēju bērniem iepazīt gan dzimto novadu, gan Latgales kultūru un veidot izstādi.

Ar izstādi Priekules novada iedzīvotāji varēs iepazīties no pirmdienas, 22.augusta līdz 26.augustam, Priekules bibliotēkā un Kalētu Mūzikas un mākslas skolas zālē.

Projektu realizēja biedrība “Kalētu VIG”, pateicoties Priekules novada pašvaldības finansiālam atbalstam.

Projekta vadītāja Megija Krieviņa

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930