Sabiedrība

Šķirosim atkritumus atbildīgi!

Ja iepriekš netika pievērsta tik liela vērība, vai dalīto atkritumu šķirošanas konteineros tiek iemests tikai tam paredzētais, tad šogad situācija ir cita. Priekules novadā mainījies atkritumu apsaimniekošanas operators, kas strikti seko, vai konteineru saturā ir tikai tam paredzētie atkritumi. Ja konteinerā iemesti jaukti sadzīves atkritumi, tad saturs tiek uzskatīts par bojātu, to vairs nav iespējams sašķirot tam paredzētajā veidā. Attiecīgi pieaug izmaksas no pašvaldības budžeta, t.i., mūsu visu līdzekļiem par sadzīves atkritumu konteineru izvešanu. Savukārt šķiroto atkritumu konteineru izvešana ir bez maksas.   

 

Lūdzam Priekules novada iedzīvotājus šķirot atkritumus atbildīgi! Pēdējā laikā konstatēti daudzi gadījumi, kad stiklam, papīram vai plastmasai paredzētajos konteineros tiek mesti sadzīves atkritumi, būvgruži un citas nepiemērotas lietas. Tirgoņu ielā, Priekulē uzstādīta videonovērošanas kamera, lai varētu fiksēt bezatbildīgu rīcību, sabojājot šķiroto atkritumu konteineru saturu. Arī citur tiks pievērsta pastiprināta vērība konteineru uzraudzībai.

 

Tāpat vēlamies atgādināt, ka svarīgi ievērot noteiktus atkritumu šķirošanas principus. Visbiežāk izplatītā kļūda ir iemest stikla taru konteinerā kopā ar plastmasas maisiņu. Šajā gadījumā saturs uzlūkojams par bojātu, jo operatoram nav iespēju atdalīt plastmasu no stikla gabaliem. Visvienkāršāk izmest pudeles un burkas konteinerā (tās drīkst būt saplēstas), bet maisiņu blakus esošajā konteinerā.

 

Svarīgi atcerēties, ka ne visa veida stikla izstrādājumus drīkst mest šķiroto atkritumu konteineros. Glāzes, stikla un keramikas trauki, logu stikls, automašīnu stikls, rūdīts stikls un citi trauslā materiāla izstrādājumi nedrīkst nonākt stiklam paredzētajos konteineros!
 

Atgādinām, ka plastikāta iepakojumam ir jābūt bez pārtikas atliekām. Ja nav laika un iespēju izskalot, labāk ir uzreiz to izmest pie sadzīves atkritumiem. Mēdz gadīties, ka kartona iepakojums, papīrs vai PET pudeles konteineros bieži tiek iemests aizsietos necaurspīdīgos plastmasas maisos, kas vizuāli neļauj kontrolēt to saturu. Labāk šķirotos atkritumus ielikt caurspīdīgos maisos vai pirms izmešanas izkratīt no tiem.  
Nereti gadās situācijas, kad papīra, kartona un plastmasas iepakojumam paredzētais konteiners ir pārpildīts pirms laika. Šādas situācijas rodas tāpēc, ka iedzīvotāji mēdz nesaplacināt atkritumus pirms ievietošanas konteinerā. Pietiek kartona kastes un PET pudeles saspiest ar kāju, lai būtiski samazinātu to apjomu. Tādējādi konteinerā ietilps daudz vairāk atkritumu.


Cienīsim savu zemi un tās dabas resursus, taupīsim mūsu kopīgos līdzekļus, šķirosim atkritumus atbildīgi! Ļoti ceram, ka nevajadzēs ķerties pie galējā līdzekļa un pārtraukt šķiroto atkritumu konteineru lietošanu iedzīvotāju bezatbildības dēļ. Ja konteineri nav piepildīti tā, kā tas paredzēts, tad saturs tiek uzskatīts par bojātu un operators pieprasa augstu samaksu par to izvešanu. Rūpīgi sekosim tam, ko izmetam šķiroto atkritumu konteineros!

Vairāk par atkritumu šķirošanu www.vpgrupa.lv

 

 

Atpakaļ