Sports

Pajūgu braucēju vasara

 

Pajūgu braucēju vasara

Jūnijs sākās ar Renātes Spirģes sekmīgu startu CAI 2* sacensībās Igaunijā. Izpildīta pirmā kvalifikācija, lai iegūtu FEI starptautiskā pajūgu braucēja statusu. Pēc nedēļās FEI Solidaritātes programmas ietvaros organizētā starptautiskā seminārā zirgaudzētavā “Kocēni” atzinīgi vārdi no semināra vadītāja holandieša Gerarda Leijtena ne tikai Renātei, bet arī pārējiem “Kanu Atvars” dalībniekiem par apgūtām pajūgu braukšanas prasmēm. Taču biedrības aktīvistiem nav laika izbaudīt uzslavas, jo jau 16.06. jāorganizē izbraukuma sacensības. Šoreiz viss notiek nelielā stresā, jo sacensību vieta pēdējā brīdī pārceļas no Tērvetes uz Ropažiem. Paldies biedrībai “Para Equestrian Support Fund” un Ritmai un Marekam Jedinakiem par laipno uzņemšanu un palīdzību sacensību organizēšanā. Kārtējo reizi varējām pārliecināties, cik tomēr ir grūti vienlaicīgi organizēt sacensības un vienlaicīgi arī tajās piedalīties. Tomēr rezultāti nav peļami- biedrībai 4 starti un visi godalgoti.

Pēc šāda pasākumu maratona mēneša pirmajā pusē pārējie pašmāju svētki jau šķiet kā atpūta. Jāņu priekšvakarā Priekules zāļu tirdziņa apmeklētāji tiek vizināti gan pajūgā, gan ar ponijiem. Nākošā nedēļas nogalē piedalāmies vērienīgā pasākumā- kuģa “Saratovs” sagaidīšanas svētkos Liepājā. Gājienā jāvizina franču muzikanti, bet vēlāk jārada 100 gadu retrospektīvas sajūtas apmeklētājiem vecajā ostmalā. Paldies Priekules kultūras nama vadītājai par aizlienētajiem tērpiem.Izskatījāmies atbilstoši laikam.

Jūlijā pie sevis uzņemam bērnu vasaras nometnes “Dāvā prieku” dalībniekus no Liepājas un Medzes. Nedēļa “Stiebriņos” pie zirgiem paiet nemanot. Vēl jāpaspēj tūlīt pēc nometnes 21.jūlijā nostartēt LJF ieskaites sacensībās “Skudru kauss” Ropažos. Jāuzteic jauno braucēju Loretas Aleksejevas un Laimas Hamitovas rezultāti. Tiesneši atzinīgi novērtējuši viņu sniegumu manēžas braukšanā  un to progresu, kāds saniegts kopš sezonas sākuma. Paldies visiem līdzjutējiem un atbalstītājiem. Labs komandas darbs 2 mēnešu garumā. Tagad sākam gatavoties Nacionālajam čempionātam augustā.

“Kanu Atvars” valde

Foto Aira Rēvele, Inta Vanaga, Ruslana Bauže

FOTO GALERIJA

Atpakaļ