Tūrisms

„Bārtas Pumpurs” 2016 jeb 4 novadu apvienošanās laivošanas pasākumā

 “Bārtas Pumpurs” ir tematiski laivošanas svētki, kurus kopīgi rīko Nīcas, Rucavas, Grobiņas un Priekules novadi Kurzemes gleznainās Bārtās upes ūdeņos un krastos. Šogad sacensības stafeti no Rucavas bija pārņēmis Nīcas novads.

14. maijā vairāk nekā 90 aktīvi četru novadu laivošanas entuziasti, kā arī viesi no Lietuvas sēdās laivās pie “Laņģera” un, sārtas signālraķetes pavadīti, devās piedzīvojumiem pilnā braucienā pa Bārtas upi līdz atpūtas bāzei „Ods”.

Laiks dalībniekus patiešām lutināja, tāpēc sarkanajās krāsās tērptie laivotāji priecīgi airēja no viena kontrolpunkta uz otru, kur katra novada pārstāvji bija sagatavojuši uzdevumus gan prātam, gan spēkam, gan veiklībai. Daudziem tika balvas, gan no novadu pašvaldību uzņēmumiem un mājražotājiem, gan svētku atbalstītājiem, kā kempings „Ods”, „Kuršu vikingu apmetne” un „Sofijas laivas”.

Svētku dalībniekus atraktīvi uzmundrināja „Latvijas valsts mežu” talismans Cūkmens, savukārt  „Liepājas RAS” bija sagādājuši atkritumu maisus un izglītojošu spēli, bet “Latvijas pirmās palīdzības vienība” spēles veidā iepazīstināja ar pirmās palīdzības pamatprincipiem.

Uzvarētāji bija visi, jo finišā dalībniekus priecēja Rucavas folkloras kopa, kas uzstājās uz peldoša plosta. Tāpat muzikālus pārsteigumus bija sagādājis dīdžejs no Grobiņas, bet vētrainus aplausus saņēma kapela no Skuodas „Gaspadorius“. Finišā visi tika cienāti ar „Oda” gardo, uz ugunskura gatavoto zupu.

Pasākumā piedalījās arī Skodas mērs Petras Pušinskas, izsakot cerību, ka nākošgad “Bārtas Pumpurs” kļūs par vēl starptautiskākiem svētkiem un Skodas rajons daudz aktīvāk iesaistīsies svētku organizēšanā.

„Bārtas pumpura” ceļojošo airi Nīcas novada priekšsēdētājs Agris Petermanis nodeva tālāk Grobiņas novada priekšsēdētājam Aivaram Priedolam, jo nākamgad „Bārtas Pumpura” vadību uzņemsies un pārsteigumus gādās Grobiņas komanda.

Tiekamies nākošgad "Bārtas Pumpurā 2017"!

 FOTO

 

Informāciju sagatavoja Ingus Krūmiņš

Reklāmas aģentūras “NONAME” radošais direktors

e-pasts: ingus@noname.lv

29145753

Atpakaļ