Tūrisms
Preses relīze par ’’PRIEKULES MTB VELOMARATONS 2013’’.

 

 

Afiša

Nolikums   

 

 

Klāt jau trešais gads, kad Priekules novada dome, Tūrisma informācijas centrs un Priekules veloklubs rīko Priekules MTB velomaratonu. Šogad ar šo pasākumu - 4.maijā - Priekules novadā tiks atklāta jaunā tūrisma sezona! Ir jau diezgan grūti sacensties maratonu organizēšanā Latvijā, bet mēs to darām un mūsu pusē – Lejaskurzemē laikam patreiz esam vienīgie.

           Iepriekšējos gados kopā esam pulcējuši un trases veica ap 80 sportistu, amatieru, interesentu un vēl ap 20 velotūristu no daudzām Latvijas vietām. Šogad ciemos gaidām tikpat un rūpējamies par to, lai Maratona(45-60km) un Pusmaratona(25-35km) trases ietu pa jauniem ceļiem, kas nedaudz pārklāsies ar iepriekšējo gadu maršrutiem – Priekule – Elekši – Purmsāti – Gramzda – Mazgramzda. Maratonā un Pusmaratonā aicināti piedalīties Latvijas MTB velobraucēji kā arī mūsu puses, tuvējo novadu un pilsētu pārstāvju, kas gatavi parādīt savu meistarību ne tikai ātrā braukšanā, bet arī dažādu šķēršļu pārvarēšanā. Abas klases brauks ar laika kontroli.

            Dalībnieku reģistrācija sāksies plkst. 9:00 pie Priekules daudzfunkcionālās sporta halles un beigsies 11:45, pirmais starts tiks dots plkst.12:00. Tiesnešu pakalpojumus un laika kontroli nodrošinās SIA ‘’SPORTLAT’’. Rūpēsimies arī par tehnisko uzraudzību trasēs.

            Velotūristiem izveidots pavisam jauns maršruts – Priekule, Priekules pagasts un atpakaļ uz Priekuli. Tiem gatavojam izziņas materiālu par interesantākajiem dabas, vēstures, kultūras objektiem, ko skatīsim ceļā, un, lai tas paliktu atmiņā ar kaut ko īpašu. Velotūristu klasē (20-25km) brauksim savam priekam, bez laika kontroles un šogad to vadīs Priekules velokluba veterāns Elmārs Pencis.

            Īpaši piedāvājumi būs mazajiem velobraucējiem. Priekules MTB velomaratona laikā Mazā maratona trasītes būs arī mazākajiem. Proti, bērniem, kas vēlēsies piedalīties bērnu velobraucienā būs jāreģistrējas līdz plkst.11:45. Bērniem būs četras vecuma grupas – 3-4gadnieki, 5-6gadnieki, 7-9gadnieki un 10-12gadnieku grupas, kam tiks veidoti atbilstoša garuma maršruti. Bērni startēs ap plkst. 13tiem, turpat pie Sporta halles pēc tam , kad Maratona, Pusmaratona, Velotūristu klases būs devušās ceļā. Bērniem būs daudz pārsteigumu, ko sarūpējuši sacensību organizatori un sponsori.

           No plkst.14:30 – 15:30 sāksies maratona dalībnieku finišs, kad atpakaļ sagaidīsim visus maratona dalībniekus. Ap plkst.16tiem notiks apbalvošana. Par dalībnieku un visu pasākuma dalībnieku ēdināšanu, servisu rūpēsies kafejnīca ‘’Ikars’’, kas atrodas Sporta hallē.

                  Pasākumu organizatori - Priekules veloklubs ir jau ar pieredzi , bet šogad maratonu finansēs un atbalstīs Priekules novada dome, SIA ’’Sportlat’’, SIA ‘’VELORIBA’’, SIA ‘’Priekules Bioenerģija’’, SIA ‘’REVOR’’ – STIHL un VIKING, SIA ‘’Inerto Materiālu serviss’’, SIA ‘’Velokurjers’’, SIA ‘’Kings’’, SIA ‘’Gaisma 2’’, SIA ‘’LPB’’ Priekules maizes ceptuve un SIA ‘’Zviedru vārti’’.

          Galvenās balvas - VELOSIPĒDA īpašnieku noskaidrosim apbalvošanas ceremonijā pēc visu distanču veikšanas un tas tiks izlozēts no  dalībnieku numuriem, tā kā ikvienam, kas piedalīsies, būs iespēja iegūt jaunu VELOSIPĒDU!

Bez velosipēda tiks izlozētas arī sponsoru dāvātās pārsteigumu balvas!       

           Galvenais nosacījums ir labs garastāvoklis un vēlēšanās piedalīties maratonā, sev piemērojot noteikumos attiecīgajās Maratona, Pusmaratona un Velotūristu klasēs. Dalības maksas - dalībniekiem līdz 18 gadiem Ls 3.00, pēc 18 gadiem Ls 6.00 (ja reģistrāciju veiksiet internetā!).Sacensību dienā dalības maksa būs nedaudz lielāka! Velotūristiem dalība braucienā - Ls 2.00, bet bērniem - par brīvu! Vislielākā uzmanība jāpievērš savai drošībai – neaizmirstiet līdzi paņemt veloaizsargķiveres, bez kurām nebūs iespējams piedalīties distancēs, kā arī tas ir un paliek obligāts nosacījums bērnu  velosacensībās!

Tiksimies 4.maija rītā pie Sporta halles Priekulē, Priekules novadā!

Skatīt NOLIKUMU, reģistrēties un sekot jaunākai informācijai par Priekules MTB velomaratonu -  www.sportlat.lv  www.priekulesnovads.lv un www.priekulesveloklubs.lv!

 

Novada tūrisma organizatore Daiga Egle

 

 

Pasākumu kalendārs